API MEETINGS: Com planificar el patrimoni per prevenir conflictes successoris

12,40

10-03-2022

A les 19.00h

Presencial

SKU: APIME-1 Categories: ,

API MEETINGS: Com planificar el patrimoni per prevenir conflictes successoris

12,40

Preu subjecte a les variacions

10-03-2022

Dates actuals del curs

A les 19.00h

Hora subjecte a les variacions

Presencial

Subjecte a les mesures covid-19

Documentos

No documents found

Asistentes

id Nom Surname Email
17356 JOAN BOU JOVE mcsubirats@finquesbou.es
17317 Javier Lopez Carmona javier.lopez@comprarcasa.com
17316 Mireia Aguilar Badia mireia.aguilar@espaipropi.com
17314 helena gallardo hgallardo@nexitum.com
17313 VICENÇ GAVALDA CASAT vgavalda@catimmobles.com
17309 FRANCISCO ROMERO francisco.romero@fincasgp.com
17301 Felice Tufano felice@proyectocasa.es
17299 Juan Soler Barrasús gestio@juansoler.org
17293 Ricardo Ferrer Muñoz profesional@ricardoferrer.es
17292 MARI SUBIRATS mcsubirats@finquesbou.es
17290 Dolores Sanfiz Raposo d.sanfiz@zonaltabcn.com
17289 Susana armingau armingau01@gmail.com
17288 Diego Sanchez Garcia dsgarcias@gmail.com
17287 Dolors Viejobueno dolorspriorat@gmail.com
17286 Vanesa Marquina vmarquina@tasinsa.com
17285 Roger Pérez Iserte roger@ropisa.com
17282 Carlos Arnal carlos@aliga.cat
Cuadrapi

Descripció

És probable que en alguna ocasió t’hagis trobat amb dificultats per vendre un immoble que forma part d’una herència, ja que els hereus no es posaven d’acord.

Efectivament, les herències poden ser molt complicades i originar conflictes entre les parts implicades.

Per això, hem convidat a en Ramon Pratdesaba, advocat i president de l’ACEDS, Associació Catalana d’Experts en Dret de Successions, a la primera edició dels API Meetings, un nou cicle d’esdeveniments de petit format que organitza API bimensualment perquè puguis assistir acompanyat d’un client. Cadascuna d’aquestes trobades exclusives es realitzarà en un espai singular i amb un aforament molt limitat que permetrà interactuar els assistents amb els ponents convidats.

En aquesta ocasió, la trobada es realitzarà el dia 10 de març a les 19 h al Círculo Ecuestre, una de les institucions més emblemàtiques a Barcelona. Durant la sessió, la nostra directora general, Anna Puigdevall, entrevistarà en Ramon perquè ens expliqui els secrets de la planificació patrimonial, la prevenció del conflicte successori i la mediació en aquest àmbit.

Si tens algun client o col·laborador a qui creus que podria interessar aquest tema, t’esperem. Podràs participar i i resoldre dubtes, a més de prendre un copa amb nosaltres i refermar els vincles amb el teu client.

Les places són limitades (20 API). La compra de l’entrada et dona dret a assistir acompanyat d’un client.

Inscripcions obertes fins al 9 de març a les 14 h (o fins que s’exhaureixin les places).

Círculo Ecuestre: Balmes, 169 Bis, Barcelona.

Per accedir al Círculo Ecuestre és obligatori vestir americana (corbata opcional).

Cuadrapi

Programa